Rashford edhe njëherë heroi i Unitedit

23:15 | 5 Prill 2023
Orgesa Haziri

Marcus Rashford ishte heroi i Manchester United, pasi goli i tij ishte diferenca në fitoren 1-0 ndaj Brentford.

Ndeshja e kundërt mes këtyre dyve prodhoi një nga tronditjet e sezonit pasi “Bletët” fituan 4-0 në një nga ndeshjet e para të Erik ten Hag në krye.

Ishte një fillim i ngadaltë në fillim mes dy skuadrave që po luftonin për rrjedhshmëri në të tretën e fundit.

Përpjekja më e afërt e United në çerekun e hapjes ishte përpjekja e parë e Scott McTominay që preu traversën.

Antony ishte deri në truket e tij të zakonshme në krahun e djathtë, por pothuajse siguroi një produkt përfundimtar në 23 minuta vetëm për përpjekjen e tij të përdredhur për të shkuar pak larg shtyllës së largët.

Sigurisht që i mbeti Marcus Rashford të hapte rezultatin për vendasit, pasi ai hodhi gjysmë volejmi nga afërsia.

Në pjesën e dytë dhe Bletët ishin shumë më proaktive pas pushimit pasi shtynë për barazimin.

Ivan Toney ishte njeriu që shkoi më afër kur mbylli David De Gea në portën e United, por pa goditjen e tij të shkojë jashtë shtyllës.

United ngjitet në vendin e katërt me 53, tri më shumë se Tottenham në pozitën e pestë, por “Spurs” kanë një ndeshje më pakë të zhvilluar.